Collin kijkt terug op een prima jaar en sluit af als grootste platform.

Alle Collin-ers wensen u een fantastisch 2020!


Collin kijkt terug op een prima jaar en sluit af als grootste platform. Vooruitzichten voor 2020 zijn positief
Collin Crowdfund verstrekte in 2019 voor zo’n 60 miljoen euro aan leningen aan het Nederlandse MKB. Hiervan verliep bijna 10 miljoen euro via Knab Crowdfunding (een handelsnaam van Collin). De totale portefeuille van Knab Crowdfunding (26,5 miljoen euro) werd in het laatste kwartaal van afgelopen jaar gemigreerd naar Collin waardoor wij het jaar 2019 konden afsluiten met een totaal van ruim 206 miljoen euro aan verstrekte leningen aan bijna 1.000 bedrijven.
Dit was enkel mogelijk dankzij het vertrouwen van onze bijna 24.000 investeerders.
Collin organisatie
De verdere groei van de Collin portefeuille betekent tevens dat ons medewerkersbestand verder toeneemt. Met het aantrekken van Young Finance Professionals (HBO/academisch geschoold en enkele jaren ervaring in de financiële sector) die wij intern opleiden voorzien wij in de behoefte voor diverse functies in onze organisatie. Naast uitbreiding qua medewerkers helpen verbeteringen op ICT gebied en in processen ons qua klanttevredenheid en efficiency verder te plussen.
Innovatie
In 2019 hebben wij ons nieuwe product Collin Direct succesvol in de markt gezet. Collin Direct richt zich op de relatief kleinere lening aanvragen waarvoor een zeer efficiënt proces is ingericht waardoor de ondernemer per direct verneemt of een passende financiering tot de mogelijkheden behoort. Zowel bij onze investeerders als bij de geldleners slaat dit product goed aan. In het eerste kwartaal van 2020 volgen een aantal aanpassingen qua productvoorwaarden die met zich meebrengen dat een groter aandeel van onze nieuwe leningen via deze lijn kan lopen.
Speciaal op het gebied van vastgoed zullen wij onze specialisatie verder inhoud geven en staan een aantal verbeteringen aan de vastgoed funnel gepland.
Met diverse adviesorganisaties onderhoudt Collin intensief contact. In komend jaar zullen wij hier verder inhoud aan geven teneinde de ondernemers optimaal te servicen.
Vooruitblik op 2020
Al met al verwacht Collin ook in 2020 het marktleiderschap te kunnen vasthouden. Wij voorzien een groei van onze portefeuille met minimaal 70 miljoen euro. Echter: kwaliteit blijft bij ons op nummer 1 staan; groei is hieraan ondergeschikt. Mede dankzij de opgebouwde portefeuille, het investeerders vertrouwen en ons team betrokken medewerkers kijken wij met een positief gevoel vooruit.

Openstaande investeringskans
Njord Rivercruises

De lening is reeds voor 42% gefund
€ 1.275.000 | 8,0% | 60 mnd | Collin Credit Score: Ruim voldoende |

Collin in het nieuws

(Crowdfundingcijfers.nl, 3 januari 2020)
We zijn trots dat we in 2019 zijn gegroeid tot het crowdfunding platform met de grootste portefeuille van Nederland. Maar nog trotser zijn we op de award die we hebben gewonnen omdat we één van de 4 crowdfundingplatformen zijn die maandelijks transparant inzicht bieden in de ontwikkeling van de leningportefeuille.

(Sprout, 3 januari 2020)
Een rendabel crowdfundingplatform vereist minstens 100 miljoen euro aan verstrekte kredieten, schat Jeroen ter Huurne, medeoprichter van Collin Crowdfunding. Kleinere spelers zullen daarom volgens hem moeten vrezen voor hun voortbestaan.
Via Collin Crowdfund verstrekten particuliere investeerders in 2019 bij elkaar voor 50 miljoen euro aan leningen aan ondernemers, bleek deze week bij het opmaken van de balans. In totaal werd er via Collin Crowdfund tot nu toe voor 206 miljoen euro aan leningen verstrekt.
Lees hier het volledige artikel.

Crowdfunding in het nieuws

(Emerce, 3 januari 2020)
In 2019 is in Nederland 424 miljoen euro via crowdfunding opgehaald. Dat is 29 procent meer dan in 2018, toen het ging om een bedrag van 329 miljoen euro. Voor het eerst werden meer dan 10.000 projecten en ondernemingen gefinancierd, zo blijkt uit gegevens van CrowdfundingCijfers.nl.
Lees hier het volledige artikel.

(Crowdfundingcijfers.nl, 3 januari 2020)
In 2019 is in Nederland 424 miljoen euro via crowdfunding opgehaald. Dat is 29% meer dan in 2018, toen 329 miljoen euro werd opgehaald. In 2019 werden voor het eerst in een jaar meer dan 10.000 projecten en ondernemingen succesvol gefinancierd.
Lees hier het volledige artikel.

Even voorstellen: Varsha Motiram
Servicedesk
![]() |
Varsha (1994) heeft na haar opleiding bank en verzekeringen een aantal jaren ervaring opgedaan in de verzekeringsbranche.
Haar vrije tijd spendeert ze graag met familie en vrienden en verder is ze regelmatig te vinden in de sportschool. |
Varsha: “Het bedrijf van de ondernemer laten groeien door middel van investeerders welke er een mooi rendement uit kunnen halen is een win-win situatie en hier werk ik graag aan mee.“

Volgeschreven leningaanvragen
Onze investeerders hebben de afgelopen weken weer een groot aantal ondernemingen voorzien van passende funding.
De ondernemers danken u voor het gestelde vertrouwen in hun bedrijf!
Bond Gardens | € | 800.000 | 6,0% | 36 maanden |
Dekkershuus | € | 770.000 | 7,0% | 60 maanden |
MarQant | € | 500.000 | 8,0% | 60 maanden |
Novag Exploitatie | € | 1.350.000 | 6,5% | 48 maanden |
Zorgboerderij de Gaarde | € | 45.000 | 6,5% | 36 maanden |
Braber Gassen | € | 100.000 | 7,0% | 48 maanden |
Uitspanning Samen | € | 300.000 | 7,5% | 48 maanden |
De Praktische GGZ | € | 275.000 | 7,5% | 60 maanden |
CIB Holland | € | 350.000 | 6,0% | 60 maanden |
Brownies & downieS Drachten | € | 30.000 | 8,5% | 36 maanden |
J.C. Bartlema en C.J. Felius | € | 25.000 | 7,5% | 60 maanden |
Fellow Fashion | € | 40.000 | 9,0% | 60 maanden |
Freedom Advisers | € | 180.000 | 7,5% | 72 maanden |
The Tosti Club Leeuwarden | € | 130.000 | 8,5% | 60 maanden |
Dam Staete BOUWT | € | 120.000 | 8,0% | 12 maanden |
Soap & Spices | € | 65.000 | 9,0% | 60 maanden |
Anema Stables | € | 150.000 | 6,0% | 120 maanden |
Ballorig | € | 500.000 | 7,0% | 48 maanden |
Herberg Binnen | € | 240.000 | 8,0% | 66 maanden |
Totaal | € | 5.970.000 |
