G. Snijders V.O.F.
Samenvatting
G. Snijders V.O.F. is een vader/zoon firma en is een autobedrijf actief in de verkoop van occasions, onderhoud en reparatie van personenauto’s en lichte bedrijfswagens. Daarnaast houdt de onderneming zich bezig met de verhuur van campers en het uitvoeren van onderhoud en servicewerkzaamheden. Ze kunnen nu het onroerend goed dat men sinds vorig jaar huurde aankopen. Naast de eigen middelen in de VOF brengt vader aanvullende middelen in om, samen met deze financiering, de aankoop te voldoen. De LTV (Loan-to-Value: de verhouding tussen het leenbedrag en de taxatiewaarde van het onroerend goed) bij aanvang is 85%.
Financieringsbehoefte
De totale investering bedraagt € 838.000,-. Naast de inbreng van € 238.000,- aan eigen middelen bedraagt de gevraagde financiering via Collin Crowdfund € 600.000,-. De looptijd is 60 maanden waarvan de eerste 3 maanden aflossingsvrij. Vanaf de 4e maand geldt een lineaire maandelijkse aflossing met een slottermijn van € 525.000,-. De rente bedraagt 7,5% per jaar gedurende de gehele looptijd.
Risico
De Dun & Bradstreet kwalificatie voor deze aanvraag is Minimaal risico. De overall Collin Credit Score is Goed. De gestelde voorwaarden en zekerheden zijn:
- De geldnemers zijn G. Snijders en G.G.C.J. Snijders handelend onder de naam G. Snijders V.O.F. De door de gekozen ondernemersvorm zijn de ondernemers hoofdelijk aansprakelijk. Vanwege de gekozen rechtsvorm zijn de geldnemers hoofdelijk aansprakelijk voor het gehele leenbedrag. De waarde van de hoofdelijke aansprakelijkheid is op dit moment voor ongeveer de helft materieel van aard op basis van overwaarde op onroerend goed in privé.
- Er wordt een eerste hypothecaire inschrijving van € 600.000,- gevestigd op het aan te kopen onroerend goed aan de Cannenbrugerweg 73 B, 1244 RH te Ankeveen, Kadastraal bekend sectie C, nummer 2416 te ’S-Graveland. Het onroerend goed kent een waarde van € 705.000,- op basis van een taxatierapport met waardepeildatum 19-02-2026.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om in de laatste zes maanden, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, de lening volledig vervroegd af te lossen zonder vergoedingsrente.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om éénmaal per kalenderjaar maximaal 10% van het oorspronkelijke leenbedrag af te lossen zonder extra vergoedingsrente. De looptijd zal hierbij gelijk blijven, de extra aflossing zal in mindering worden gebracht op de slottermijn.
Leendoel
Het leendoel is de aankoop met bijkomende kosten van het bedrijfsmatig onroerend goed wat men tot nu toe huurde.
Ondernemer
Snijders Automobielen is een familiebedrijf dat wordt geleid door vader en zoon Snijders. In 1998 is vader Snijders gestart met het herstellen van schadeauto’s in zijn schuurtje. Deze werkzaamheden groeiden geleidelijk uit tot handelsactiviteiten.
In 2013 is zoon Gerrit toegetreden tot het bedrijf. Hij deed voorafgaand hieraan meerdere jaren ervaring op bij een grote keten binnen de autobranche. Na enkele jaren, met zijn ervaring als keurmeester en in het bezit van zijn APK-certificering, is hij samen met zijn vader Garagebedrijf Snijders gestart vanaf de Brinkstraat in Bussum.
De aankoop van het huidige pand vormt voor beide ondernemers een logische volgende stap in de verdere ontwikkeling van het familiebedrijf.
Onderneming
Snijders Automobielen & Campers betreft een vennootschap onder firma (vader en zoon) actief in de verkoop van occasions, onderhoud en reparatie van personenauto’s en lichte bedrijfswagens. Daarnaast houdt de onderneming zich bezig met de verhuur van campers en het uitvoeren van onderhoud en servicewerkzaamheden. Deze aanvullende dienstverlening zorgt voor spreiding van inkomsten en versterkt de continuïteit binnen de exploitatie. De onderneming wordt gedreven door de vennoten zelf. Er is één medewerker in loondienst aanwezig. Snijders Automobielen & Campers vervult een duidelijke regionale functie. In de directe omgeving is beperkt aanbod van geschikte bedrijfsruimte voor een autobedrijf van deze omvang. Behoud van deze locatie is daarmee strategisch van groot belang voor de continuïteit.
Begin 2025 is de onderneming verhuisd van Bussum naar Ankeveen. Het eerdere pand in Bussum was te klein geworden voor de groeiende activiteiten, waardoor inefficiëntie en onnodige kosten ontstonden. De huidige locatie biedt ruimte voor verdere groei en professionalisering van de bedrijfsvoering. Het pand wordt momenteel gehuurd en kan nu worden aangekocht. De aankoop van het pand zorgt voor continuïteit in de bedrijfsvoering, biedt zekerheid in huisvesting en maakt verdere groei mogelijk.
Het aan te kopen onroerend goed betreft een gebouw met buitenterrein. Het gebouw bestaat uit twee delen; Het voorste deel met op de begane grond showroom, kantine en kantoor, op de eerste verdieping kantoor en opslag en op de tweede verdieping opslag. Een achterste deel met een werkplaats met zes bruggen en ruime opslagmogelijkheden voor banden, wielen en onderdelen. Het perceel is 1115 m2 groot, oorspronkelijke bouwjaar is 2002.
Het onroerend goed kent een marktwaarde eigen gebruik van € 705.000,- conform een taxatierapport met waardepeildatum 19-02-2026.
De LTV (Loan To Value) is 85% bij aanvang en 75% ten tijde van de slottermijn.
Juridische structuur
Financieringsbehoefte
Investeringsoverzicht
| Aankoop onroerend goed | € 750.000,- |
| Kosten Koper | € 78.000,- |
| Overige kosten | € 10.000,- |
| Totale investering | € 838.000,- |
| Eigen middelen* | € 238.000,- |
| Lening via Collin Crowdfund | € 600.000,- |
* Eigen middelen € 238.000,- (deels vanuit de VOF en deels vanuit privé).
Leenbedrag: € 600.000,-.
Rente: 7,5%.
Looptijd: 60 maanden, waarvan de eerste 3 aflossingsvrij, gevolgd door een lineaire maandelijkse aflossing en een slottermijn van € 525.000,-.
Overige financiers:
Naast de crowdfunding is er uitsluitend sprake van twee leasecontracten.
Risico’s
Dun & Bradstreet
Collin Crowdfund werkt samen met het onafhankelijke creditratingbureau Dun & Bradstreet. De kwalificatie van Dun & Bradstreet wordt gebruikt als voorspellende indicator om bedrijfsrisico’s te bepalen. De kwalificatie voor G. Snijders V.O.F. is Minimaal risico. Voor deze aanvraag hanteren we de kwalificatie Minimaal risico.
Collin Credit Score
De Collin Credit Score is een gewogen score gebaseerd op een mix van afloscapaciteit, solvabiliteit en zekerheden. De score is gebaseerd op de jaarcijfers 2024 de concept jaarcijfers 2025 en het taxatierapport. De overall Collin Credit Score is Goed.
Afloscapaciteit
De omzet in 2024 bedroeg € 640.000,- met een operationele cashflow voor privé opnames van € 76.000,-. Op de nieuwe locatie bedroeg de omzet in 2025 € 899.000,- met een operationele cashflow voor privé opnames van € 109.000,-, ondanks dubbele huurlasten van € 23.000,-. In 2026 vervallen na aankoop ook de huurlasten waaruit de rentelasten kunnen worden betaald. We kwalificeren de afloscapaciteit als Goed.
Solvabiliteit
De solvabiliteit ultimo 2025 bedraagt 57% op een balanstotaal van € 244.000,-. Bij aankoop worden er eigen middelen vanuit privé ingebracht en stijgt het balanstotaal waardoor een solvabiliteit van 30% op een balanstotaal van € 1.044.000 ontstaat. We kwalificeren de solvabiliteit Voldoende.
Zekerheden en voorwaarden
- De geldnemers zijn G. Snijders en G.G.C.J. Snijders handelend onder de naam G. Snijders V.O.F. De door de gekozen ondernemersvorm zijn de ondernemers hoofdelijk aansprakelijk. Vanwege de gekozen rechtsvorm zijn de geldnemers hoofdelijk aansprakelijk voor het gehele leenbedrag. De waarde van de hoofdelijke aansprakelijkheid is op dit moment voor ongeveer de helft materieel van aard op basis van overwaarde op onroerend goed in privé.
- Er wordt een eerste hypothecaire inschrijving van € 600.000,- gevestigd op het aan te kopen onroerend goed aan de Cannenbrugerweg 73 B, 1244 RH te Ankeveen, Kadastraal bekend sectie C, nummer 2416 te ’S-Graveland. Het onroerend goed kent een waarde van € 705.000,- op basis van een taxatierapport met waardepeildatum 19-02-2026.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om in de laatste zes maanden, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, de lening volledig vervroegd af te lossen zonder vergoedingsrente.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om éénmaal per kalenderjaar maximaal 10% van het oorspronkelijke leenbedrag af te lossen zonder extra vergoedingsrente. De looptijd zal hierbij gelijk blijven, de extra aflossing zal in mindering worden gebracht op de slottermijn.
Door de hypothecaire inschrijving kwalificeren we de zekerheid als Goed.
Samenvattend
Afloscapaciteit: Goed
Solvabiliteit: Voldoende
Zekerheden: Goed
Overall: Goed
Bijlage(n)
- Essentiële beleggingsinformatie
Bovenstaande bijlage(n) kunt u alleen inzien, indien u bent ingelogd op uw ‘Mijn Collin’ account.


