Novag Exploitatie B.V. 2

€ 1.035.000 | 8,0 % rente | 36 maanden | Investeerders: 392
Reeds
geïnvesteerd

100 %

Verlopen
inschrijftijd

1 %

Risicoscore
Dun & Bradstreet
Laag risico
Collin
Credit Score
Ruim voldoende
Deze leningaanvraag is op 13-01-2025 in 1 uur volgeschreven door 392 investeerders

Samenvatting

De familie Blees heeft in ruim 40 jaar tijd een vastgoedportefeuille op een aantal locaties in Landsmeer opgebouwd. Dochter Nineke beheert de portefeuille al 17 jaar. De portefeuille bestaat uit bedrijfspanden, kantoorpanden, winkels met bovenwoningen, woningen en een tweetal campings met bijbehoren. Een aantal te transformeren panden zijn inmiddels verkocht en worden overgenomen zodra de vergunning voor transformatie er is. Met deze lening wordt, na een extra aflossing van € 87.000,-, de slottermijn van de bestaande lening geherfinancierd. De rente en aflossing van de bestaande lening is steeds netjes voldaan.

Financieringsbehoefte
De totale investering bedraagt € 1.135.000,-. Vanuit eigen middelen wordt er € 100.000,- ingebracht. De gevraagde financiering via Collin Crowdfund bedraagt € 1.035.000,-. De looptijd is 36 maanden met een lineaire maandelijkse aflossing en een slottermijn van € 945.000,-. De rente bedraagt 8,0% per jaar gedurende de gehele looptijd. 

Risico
De Dun & Bradstreet kwalificatie voor deze aanvraag is Laag risico. De overall Collin Credit Score is Ruim Voldoende. De gestelde voorwaarden en zekerheden zijn:

  • De geldnemers zijn P.G. Blees Beheer B.V. en Novag Exploitatie B.V.
  • Er wordt een eerste hypothecaire inschrijving van € 1.035.000 verkregen op het onroerend goed en de percelen grond, kadastraal bekend als sectie A nummers 4207, 4210 en 5050 te Landsmeer. Het onroerend goed heeft een WOZ-waarde per 1 januari 2023 van € 415.000.
  • Er wordt een tweede hypothecaire inschrijving van € 1.035.000 verkregen op het onroerend goed en de percelen grond met als adres Noordeinde 124 B, 124 E, 124 F, 124 G, 124 H, 128 1 t/m 128 7, 128 A t/m 128 N, 128 P, 128 T, 1121 AL Landsmeer, kadastraal bekend als sectie A nummer 4001, 4003, 4368, en 5049 te Landsmeer (bedrijvenpark Noordeinde). De percelen zijn voorbelast met een eerste hypothecaire inschrijving van € 4.980.000,- en een gelijke openstaande schuld. De marktwaarde van het onroerend goed bedraagt € 9.390.000,- op basis van een taxatierapport met waarde peildatum 18 oktober 2024. De overwaarde bedraagt daarmee € 4.410.000,-.
  • De (huidige en toekomstige) huurpenningen van het onroerend goed en de percelen grond, kadastraal bekend als sectie A nummers 4207, 4210 en 5050 te Landsmeer worden verpand aan de Investeerders van Collin Crowdfund.
  • Geldnemer heeft de mogelijkheid om éénmaal per kalenderjaar maximaal 10% van het oorspronkelijke leenbedrag af te lossen zonder extra vergoedingsrente. De looptijd zal hierbij gelijk blijven. De aflossing zal in mindering worden gebracht op de slottermijn.
  • Geldnemer heeft de mogelijkheid om in de laatste 24 maanden voor einddatum de Lening algeheel vervroegd af te lossen tegen een vergoedingsrente van 3 maanden voor de investeerders. Aanvullend heeft Geldnemer de mogelijkheid om de lening in de laatste 12 maanden voor einddatum algeheel vervroegd af te lossen zonder extra vergoedingsrente.

Leendoel

Het leendoel is de herfinanciering van de slottermijn van een lopende lening.

Ondernemer

De heer Blees (1945) had van jongs af aan oog voor interessante beleggingspanden die hij in 40 jaar tijd grotendeels zelf, of in eigen regie, heeft gebouwd door steeds na afronding van een project een stuk grond bij te kopen om daar weer op te bouwen. Dit heeft geleid tot circa 40 stuks onroerend goed welke momenteel in eigendom zijn.

Sinds 2007 exploiteert zijn dochter Nineke Blees de totale portefeuille. Nineke heeft de modevakschool doorlopen en runde voor 2007 een groothandel in kleding en een ruitersportzaak maar is nu fulltime actief met het beheer en de exploitatie van de vastgoedportefeuille. 

Onderneming

De vastgoedportefeuille bestaat uit drie locaties. De Dorpsstraat te Landsmeer met kantoorruimtes, bedrijfspanden en winkels met bovenwoningen. De Tormentilstraat te Landsmeer, ook met kantoren en winkels met bovenwoningen. De derde locatie is Noordeinde te Landsmeer met diverse woningen, kantoorvilla’s, bedrijfspanden en twee campings met bijbehoren.

De eerste twee locaties zijn herontwikkellocaties waarover reeds lang overleg is met de gemeente omtrent de vergunningen. Twee locaties zijn verkocht en worden afgenomen zodra deze vergunning er is. 

De derde locatie is Noordeinde te Landsmeer. Bestaande uit twee campingonderdelen en bedrijvenpark Noordeinde. Er is een toeristencamping en naast deze toeristencamping is er een camping met 36 vaste plaatsen voor stacaravans met infrastructuur en sanitair gebouw. Deze plaatsen worden langlopend verhuurd. Vele gasten hebben reeds jaren een perceel gehuurd. Voor de percelen is een lange wachtlijst. Deze camping wordt reeds 50 jaar door de familie geëxploiteerd, ligt aan het water en kent een oppervlakte van 8.000 m2. Op deze camping wordt een eerste hypothecaire inschrijving gevestigd.

Het bedrijvenpark Noordeinde bestaat uit een hoofdgebouw met 12 geschakelde bedrijfs- en kantoorunits en daarnaast 8 kantoorvilla’s. De totale perceeloppervlakte is 14.835 m2. De gebouwen hebben een totaal VVO (verhuurbaar vloeroppervlak) van 6.705 m2. Op één kantoorvilla, twee kantoorkamers en een kleine bedrijfsruimte na is alles verhuurd met in totaal 20 huurders/huurovereenkomsten. Op deze locatie wordt een tweede hypothecaire inschrijving gevestigd.

Juridische structuur

Financieringsbehoefte

Investeringsoverzicht

Herfinanciering slottermijn bestaande lening
€ 1.122.000,-
Kosten
€ 13.000,-
Totale investering
€ 1.135.000,-
Eigen inbreng
€ 100.000,-
Lening via Collin Crowdfund
€ 1.035.000,-

Leenbedrag: € 1.035.000,-
Rente: 8,0%
Looptijd: 36 maanden met een lineaire maandelijkse aflossing en een slottermijn van € 945.000,-

Overige financiers
Naast de lening van Collin Crowdfund is recent de lening van het 1e hypotheek-fonds van € 4.980.000,- geherfinancierd. Die lening is volledig aflossingsvrij en kent een rente van 5% op jaarbasis.

Risico’s

Dun & Bradstreet
Collin Crowdfund werkt samen met het onafhankelijke creditratingbureau Dun & Bradstreet. De kwalificatie van Dun & Bradstreet wordt gebruikt als voorspellende indicator om bedrijfsrisico’s te bepalen. De kwalificatie voor zowel P.G. Blees Beheer B.V. als voor Novag Exploitatie B.V. is Laag risico. Voor deze aanvraag hanteren we de kwalificatie Laag risico.

Collin Credit Score
De Collin Credit Score is een gewogen score gebaseerd op een mix van afloscapaciteit, solvabiliteit en zekerheden. De score is gebaseerd op de geconsolideerde jaarcijfers 2023 en de exploitatie in privé. De overall score is Ruim Voldoende.

Afloscapaciteit 
De opbrengsten in Novag Exploitatie bestaan uit de verhuur van het onroerend goed en de camping met vaste staanplaatsen. In 2023 bedroeg de omzet € 823.000,- met een klein tekort van € 7.000,- in de operationele cashflow. Dit heeft mede te maken dat niet al het onroerend goed was verhuurd. Het doel is verkoop van onroerend goed waaruit veel liquiditeit vrij komt. Er zijn reeds getekende verkoopovereenkomsten, maar de kopers nemen pas af als ze een vergunning hebben gekregen voor transformatie. We kwalificeren de afloscapaciteit als Voldoende.

Solvabiliteit
Ultimo 2023 bedroeg de solvabiliteit in Novag exploitatie B.V. 18% op een balanstotaal van €7.389.000,-. Op basis van de taxatie van een deel van het aanwezige onroerend goed is er reeds sprake van een stille reserve van ruim € 2.000.000,- waardoor de herberekende solvabiliteit reeds 35% is op een balanstotaal van € 9.389.000,-. We kwalificeren de solvabiliteit als Ruim Voldoende.

Zekerheden en voorwaarden

  • De geldnemers zijn P.G. Blees Beheer B.V. en Novag Exploitatie B.V.
  • Er wordt een eerste hypothecaire inschrijving van € 1.035.000 verkregen op het onroerend goed en de percelen grond, kadastraal bekend als sectie A nummers 4207, 4210 en 5050 te Landsmeer. Het onroerend goed heeft een WOZ-waarde per 1 januari 2023 van € 415.000.
  • Er wordt een tweede hypothecaire inschrijving van € 1.035.000 verkregen op het onroerend goed en de percelen grond met als adres Noordeinde 124 B, 124 E, 124 F, 124 G, 124 H, 128 1 t/m 128 7, 128 A t/m 128 N, 128 P, 128 T, 1121 AL Landsmeer, kadastraal bekend als sectie A nummer 4001, 4003, 4368, en 5049 te Landsmeer (bedrijvenpark Noordeinde). De percelen zijn voorbelast met een eerste hypothecaire inschrijving van € 4.980.000,- en een gelijke openstaande schuld. De marktwaarde van het onroerend goed bedraagt € 9.390.000,- op basis van een taxatierapport met waarde peildatum 18 oktober 2024. De overwaarde bedraagt daarmee € 4.410.000,-.
  • De (huidige en toekomstige) huurpenningen van het onroerend goed en de percelen grond, kadastraal bekend als sectie A nummers 4207, 4210 en 5050 te Landsmeer worden verpand aan de Investeerders van Collin Crowdfund.
  • Geldnemer heeft de mogelijkheid om éénmaal per kalenderjaar maximaal 10% van het oorspronkelijke leenbedrag af te lossen zonder extra vergoedingsrente. De looptijd zal hierbij gelijk blijven. De aflossing zal in mindering worden gebracht op de slottermijn.
  • Geldnemer heeft de mogelijkheid om in de laatste 24 maanden voor einddatum de Lening algeheel vervroegd af te lossen tegen een vergoedingsrente van 3 maanden voor de investeerders. Aanvullend heeft Geldnemer de mogelijkheid om de lening in de laatste 12 maanden voor einddatum algeheel vervroegd af te lossen zonder extra vergoedingsrente.

Door de hypothecaire inschrijvingen kwalificeren we de zekerheden als Goed.

Samenvattend 
Afloscapaciteit: Voldoende
Solvabiliteit: Ruim Voldoende
Zekerheden: Goed
Overall: Ruim Voldoende

Bijlage(n)

  • Essentiële beleggingsinformatie

Bekijk bijlage(n)

Bovenstaande bijlage(n) kunt u alleen inzien, indien u bent ingelogd op uw ‘Mijn Collin’ account.

Laatste investeringen

Investeerder – 480270 heeft € 1.500 geïnvesteerd.
13-01-2025 11:02
Investeerder – 392113 heeft € 500 geïnvesteerd.
13-01-2025 11:02
Investeerder – 457820 heeft € 1.000 geïnvesteerd.
13-01-2025 11:02
Investeerder – 110902 heeft € 500 geïnvesteerd.
13-01-2025 11:02
Investeerder – 418287 heeft € 500 geïnvesteerd.
13-01-2025 11:01

Ondernemer

N.A. Blees

Crowdfund Coach

50470