RE|SA Grundbesitz 4. Objekt GmbH
Samenvatting
In 2020 heeft RE|SA Grundbesitz Invest GmbH samen met de RE|SA Grundbesitz 4. Objekt GmbH het pand aan de Sasstraße 12 in Leipzig Gohlis (D) aangekocht, met het idee om in dit voormalige postkantoor appartementen te realiseren en deze in zijn geheel of afzonderlijk te verkopen. Tegen de achtergrond van het feit dat Deutsche Post en Deutsche Telekom tot maart 2025 als huurders konden worden behouden, heeft men zich in deze periode gericht op het verkrijgen van de bouwvergunning. Deze is in juli 2025 verkregen. Men wil nu een herfinanciering realiseren om in de komende negen maanden de definitieve bouwplanning op te stellen en te beslissen of het object afzonderlijk of in zijn geheel verkocht zal worden.
De LTV (Loan-to-Value) bedraagt 85%, waarbij geen rekening is gehouden met de tweede hypothecaire inschrijving met een overwaarde van € 282.000,-.
Financieringsbehoefte
De gevraagde financiering via Collin Crowdfund bedraagt € 3.200.000,-. De looptijd is 9 maanden, aflossingsvrij met derhalve een slottermijn ter hoogte van het leenbedrag. De rente bedraagt 9% per jaar gedurende de gehele looptijd.
Risico
De overall Collin Credit Score is Ruim voldoende. De Creditreform kwalificatie is Matig risico. De Dun & Bradstreet kwalificatie is Gemiddeld risico.
- De geldnemer zijn RESA Grundbesitz Invest GmbH en RESA Grundbesitz 4. Objekt GmbH
- Er wordt een hypothecaire inschrijving ter hoogte van € 3.200.000,- verkregen op het onroerend goed met als adres:
- Sasstraße 12, 04155 Leipzig. Het onroerend goed kent een residuele waarde van € 3.800.000,- op basis van een taxatierapport met als waardepeildatum 06-09-2025. Dit betreft een eerste hypothecaire inschrijving.
- Pistorisstraße 43B, 04229 Leipzig. Het onroerend goed kent een marktwaarde van € 1.650.000,- op basis van een desktoptaxatie met als waardepeildatum 18-09-2025. Het onroerend goed is voorbelast met een eerste hypothecaire inschrijving van € 1.368.000,- en een openstaande schuld van € 1.368.000,-. De overwaarde bedraagt derhalve € 282.000,-.
- De heer S. Reum geeft een borgstelling af voor € 1.600.000,-. Deze borgstelling is op dit moment grotendeels moreel van aard op basis van overwaarde op onroerend goed in privé.
- Er wordt voor deze lening een rentedepot aangehouden ter hoogte van € 236.160,- waaruit de rente- en kosten voor de gehele looptijd aan de investeerders worden voldaan. Het depot zal worden verpand aan de investeerders van Collin Crowdfund.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om in de laatste drie maanden, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, de lening volledig vervroegd af te lossen zonder vergoedingsrente.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om gedurende de looptijd van de lening, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, algeheel vervroegd af te lossen tegen één maand vergoedingsrente voor de investeerders.
Leendoel
In 2020 heeft RE|SA Grundbesitz Invest GmbH samen met de RE|SA Grundbesitz 4. Objekt GmbH het pand aan de Sasstraße 12 in Leipzig Gohlis (D) aangekocht, met het idee om in dit voormalige postkantoor appartementen te realiseren en deze in zijn geheel of afzonderlijk te verkopen. Tegen de achtergrond van het feit dat Deutsche Post en Deutsche Telekom tot maart 2025 als huurders konden worden behouden, heeft men zich in deze periode gericht op het verkrijgen van de bouwvergunning. Deze is in juli 2025 verkregen. Men wil nu een herfinanciering realiseren om in de komende negen maanden de definitieve bouwplanning op te stellen en te beslissen of het object afzonderlijk of in zijn geheel verkocht zal worden.
Ondernemer
Samuri Reum (57) is oprichter en managing partner van RE|SA Grundbesitz Invest GmbH. Hij begon zijn loopbaan buiten de vastgoedsector: hij voer lange tijd op zee, tot hem op 22-jarige leeftijd de val van de Muur in Duitsland een nieuwe wending gaf.
Het roer ging om, en in de vroege jaren ’90 maakte hij de overstap naar Engel & Völkers, waar hij ongeveer elf jaar werkzaam was. In 1998 realiseerde Reum voor het eerst eigen renovatieprojecten en ontdekte zijn passie voor projectontwikkeling. Vanuit zijn ervaring als makelaar zag hij vaak vastgoed met ontwikkelingspotentieel en besloot deze kansen zelf te gaan realiseren.
Na tien jaar in NRW keerde hij terug en bouwde hij, parallel aan de Reum & Schwarze Immobilien GmbH – gespecialiseerd in vastgoedwaardering en traditioneel makelaarswerk – de RE|SA Grundbesitz op als zelfstandige projectontwikkelaar.
Sinds de oprichting van RE|SA Grundbesitz in 2012 heeft Reum tal van woonprojecten geïnitieerd en gerealiseerd, met name op het gebied van monumentwaardige renovatie, nieuwbouw in het woonsegment en ontwikkeling van bouwrechten. Daarbij brengt hij zijn jarenlange marktkennis, brede netwerk en ondernemende hands-on mentaliteit in.
Onderneming
RE|SA Grundbesitz Invest GmbH werd in 2012 opgericht door Samuri Reum en is een eigenaar-geleide projectontwikkelaar met hoofdzetel in Leipzig (D). Reum heeft circa 35 jaar ervaring in de vastgoedsector, onder andere bij Engel & Völkers in de Duitse deelstaten Saksen en Noordrijn-Westfalen, waar hij elf jaar werkte, waarvan zeven jaar in het management. Zijn eerste eigen renovatieprojecten realiseerde hij al in 1998. Met de oprichting van RE|SA Grundbesitz creëerde hij een platform om zijn expertise in monumentwaardige renovatie, nieuwbouw in de woningsector en ontwikkeling van bouwrechten doelgericht in te zetten. Tegelijkertijd leidt hij Reum & Schwarze Wohn- und Gewerbeimmobilien GmbH, gespecialiseerd in vastgoedwaardering en klassiek makelaarswerk.
Het ondernemingsdoel van RE|SA Grundbesitz is om binnen drie tot vijf jaar de lopende projecten succesvol af te ronden, de positie als gevestigde regionale projectontwikkelaar verder te versterken en aantrekkelijke percelen in Leipzig en omgeving te verwerven. Het bedrijf richt zich op de ontwikkeling van duurzame, marktkrachtige concepten en het uitbreiden van het portfolio van hoogwaardige woonprojecten. Hierbij hanteert RE|SA een duidelijke kwaliteitsstrategie met focus op tijdloze architectuur, functionele plattegronden en duurzame waardecreatie.
RE|SA Grundbesitz opereert in een markt met een blijvend hoge vraag naar woonruimte, met name in de regio Leipzig. De doelgroep bestaat uit eigen gebruikers en investeerders die op zoek zijn naar kwalitatief hoogwaardige en waardevaste woningen. Projecten worden zowel direct als via een netwerk van partners en vastgoedprofessionals op de markt gebracht.
Belangrijke partners zijn externe architecten, constructeurs, brandveiligheidsexperts en hoofdaannemers, met wie langdurige, bewezen samenwerkingen bestaan. Concurrerende partijen zijn regionale en nationale projectontwikkelaars, maar RE|SA onderscheidt zich door individuele projectconcepten, hoge flexibiliteit en directe betrokkenheid van de eigenaar in alle projectfasen, in het bijzonder projectplanning in servicefasen 1 tot en met 4 (HOAI). .
Het bedrijfsmodel is gebaseerd op het identificeren, ontwikkelen en realiseren van woningprojecten, vaak op toplocaties of met bijzonder ontwikkelpotentieel. De waardeketen loopt van grondverwerving via projectontwikkeling, het creëren van bouwrechten en bouwuitvoering tot succesvolle verkoop. Dankzij een slanke organisatie – een vaste medewerker, een parttimer en een hecht netwerk van externe specialisten – blijft het bedrijf flexibel en kan het snel inspelen op kansen in de markt zonder hoge vaste kosten.
RE|SA Grundbesitz heeft het voormalige postkantoor aan de Sasstraße 12 in Leipzig-Gohlis verworven om appartementen te ontwikkelen voor individuele of algehele verkoop. Na ontvangst van de bouwvergunning in juli 2025 wordt nu een herfinanciering gevraagd (€ 3.200.000,- met een looptijd van 9 maanden) om de definitieve bouwplanning uit te voeren.
De LTV (Loan-to-Value) bedraagt 85%, waarbij er geen rekening is gehouden met de tweede hypothecaire inschrijving met een overwaarde van € 282.000,-.
Juridische Structuur
Financieringsbehoefte
Investeringsoverzicht
| Herfinanciering | € 2.840.000,- |
| Rentedepot | € 236.160,- |
| Kosten | € 123.840,- |
| Totale investering | € 3.200.000,- |
| Lening via Collin Crowdfund | € 3.200.000,- |
Leenbedrag: € 3.200.000,-
Rente: 9%
Looptijd: 9 maanden, aflossingsvrij
Overige financiers
RE|SA Grundbesitz 4. Objekt GmbH heeft momenteel een te herfinancieren lening bij de Sparkasse Leipzig van €2.800.000,-.
Risico’s
Dun & Bradstreet
Collin Crowdfund werkt samen met het onafhankelijke creditratingbureau Dun & Bradstreet. De kwalificatie van Dun & Bradstreet wordt gebruikt als voorspellende indicator om bedrijfsrisico’s te bepalen. De kwalificatie voor RESA Grundbesitz Invest GmbH is Laag risico en voor RESA Grundbesitz 4. Objekt GmbH Gemiddeld risico.
Collin Crowdfund werkt in Duitsland, naast Dun & Bradstreet, samen met het onafhankelijke creditratingbureau Creditreform. De kwalificatie van Creditreform wordt gebruikt als voorspellende indicator om bedrijfsrisico’s te bepalen. De kwalificatie voor RESA Grundbesitz Invest GmbH en RESA Grundbesitz 4. Objekt GmbH is Matig risico.
Voor deze aanvraag hanteren we de kwalificatie Gemiddeld risico.
Collin Credit Score
De Collin Credit Score is een gewogen score gebaseerd op een mix van afloscapaciteit, solvabiliteit en zekerheden. De overall score is gebaseerd op de jaarcijfers 2024, prognosecijfers 2025, taxatierapporten van het onroerend goed waarop hypotheek wordt verkregen en de privévermogenssituatie van de ondernemer. De overall Collin Credit Score is Ruim voldoende.
Afloscapaciteit
Aangezien het huurcontract is afgelopen is de omzet erg beperkt, om die reden is in de financiering een rentedepot inbegrepen. De maandelijkse termijnen zullen vanuit dit depot betaald worden. Wij kwalificeren de afloscapaciteit als Ruim voldoende.
Solvabiliteit
Ultimo 2024 bedroeg de solvabiliteit, inclusief stille reserve, 6% op een balanstotaal van € 3.846.000,-. Na investering bedraagt de solvabiliteit, inclusief stille reserve, 2% op een balanstotaal van € 4.082.000,-. Wij kwalificeren de solvabiliteit als Matig.
Zekerheden en voorwaarden
- De geldnemer zijn RESA Grundbesitz Invest GmbH en RESA Grundbesitz 4. Objekt GmbH
- Er wordt een hypothecaire inschrijving ter hoogte van € 3.200.000,- verkregen op het onroerend goed met als adres:
- Sasstraße 12, 04155 Leipzig. Het onroerend goed kent een residuele waarde van € 3.800.000,- op basis van een taxatierapport met als waardepeildatum 06-09-2025. Dit betreft een eerste hypothecaire inschrijving.
- Pistorisstraße 43B, 04229 Leipzig. Het onroerend goed kent een marktwaarde van € 1.650.000,- op basis van een desktoptaxatie met als waardepeildatum 18-09-2025. Het onroerend goed is voorbelast met een eerste hypothecaire inschrijving van € 1.368.000,- en een openstaande schuld van € 1.368.000,-. De overwaarde bedraagt derhalve € 282.000,-.
- De heer S. Reum geeft een borgstelling af voor € 1.600.000,-. Deze borgstelling is op dit moment grotendeels moreel van aard op basis van overwaarde op onroerend goed in privé.
- Er wordt voor deze lening een rentedepot aangehouden ter hoogte van € 236.160,- waaruit de rente- en kosten voor de gehele looptijd aan de investeerders worden voldaan. Het depot zal worden verpand aan de investeerders van Collin Crowdfund.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om in de laatste drie maanden, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, de lening volledig vervroegd af te lossen zonder vergoedingsrente.
- Geldnemer heeft de mogelijkheid om gedurende de looptijd van de lening, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, algeheel vervroegd af te lossen tegen één maand vergoedingsrente voor de investeerders.
Door zowel de hypothecaire inschrijving als de borgstelling van de ondernemer kwalificeren wij de zekerheden als Goed.
Samenvattend
Afloscapaciteit: Ruim voldoende
Solvabiliteit: Matig
Zekerheden: Goed
Overall: Ruim voldoende
Bijlage(n)
- Essentiële Beleggingsinformatie
Bovenstaande bijlage(n) kunt u alleen inzien, indien u bent ingelogd op uw ‘Mijn Collin’ account.
Laatste investeringen





