Rob van der Donk benoemd tot directeur Collin Duitsland
Collin Crowdfund zet de volgende stap in zijn internationale groei. Rob van der Donk is benoemd tot directeur van Collin Duitsland. Met zijn jarenlange ervaring in de financiële sector én zijn brede ervaring binnen Collin krijgt hij de verantwoordelijkheid om de Duitse activiteiten verder uit te bouwen. De ambitie is helder: duurzaam groeien in een omvangrijke markt, met behoud van de kwaliteit die investeerders van Collin gewend zijn.
De benoeming komt voor Rob op een mooi moment. Zijn kinderen zijn inmiddels het huis uit en daarmee ontstond ruimte voor een nieuwe uitdaging. “Mijn vrouw zei al een tijdje: je kunt niet stilzitten,” vertelt hij met een glimlach. “Toen deze rol voorbijkwam, bleek het eigenlijk een heel mooie kans.”
Rob is binnen Collin geen onbekende. De afgelopen tijd was hij onder meer actief binnen Intensief Beheer en de Groen Licht Commissie (GLC). Vanuit die rollen heeft hij veel ervaring opgedaan met de beoordeling en het beheer van financieringen, risicobeoordeling en het bewaken van de kwaliteit van de portefeuille.
Juist die achtergrond sluit goed aan bij de volgende fase van Collin Duitsland.
“Duitsland biedt enorm veel potentie. Tegelijkertijd willen we daar op dezelfde zorgvuldige manier groeien als we dat in Nederland hebben gedaan. Het gaat niet alleen om het realiseren van meer financieringen, maar vooral om kwalitatief goede financieringen en een gezonde portefeuille. Uiteindelijk moeten onze investeerders erop kunnen vertrouwen dat we zorgvuldig omgaan met de financieringen die we aanbieden.”
Een grote markt met veel potentie
Duitsland is voor Collin een belangrijke markt voor verdere internationale groei. Het Duitse MKB is omvangrijk en de markt voor non-bancaire financiering biedt volop mogelijkheden.“We hebben in Duitsland een sterk en enthousiast team met veel kennis van de lokale markt en van de verschillende soorten financieringen”, vertelt Rob. “De markt is vele malen groter dan de Nederlandse en dat biedt veel kansen. Tegelijkertijd vraagt Duitsland om een eigen aanpak. De economische omstandigheden, wet- en regelgeving en financieringsmarkt verschillen. Lokale kennis is daarom ontzettend belangrijk.”
Collin Duitsland richt zich onder meer op grotere MKB-financieringen. Waar Collin in Nederland veel financieringen tot €1 miljoen realiseert, ligt in Duitsland vaker de focus op financieringen tussen €1 en €5 miljoen. Net als in Nederland speelt de samenwerking met intermediairs daarbij een belangrijke rol.
Banken zijn in Duitsland bovendien relatief terughoudend bij bepaalde financieringsvraagstukken. Rob ziet daardoor kansen voor Collin om ook daar een belangrijke positie binnen de non-bancaire financieringsmarkt op te bouwen.
“Het Duitse MKB is op veel punten vergelijkbaar met het Nederlandse MKB. Er zijn veel sterke ondernemingen met goede financieringsvraagstukken. Onze uitdaging is om de juiste aanvragen te selecteren en daar op een verantwoorde manier in te groeien.”
Gezond groeien met de investeerder als uitgangspunt
De ambitie voor Duitsland gaat verder dan alleen het vergroten van het financieringsvolume. Voor Rob staan kwaliteit, risicobeheersing en het verder professionaliseren van de organisatie centraal.
“Groei is belangrijk, maar moet altijd gezond en verantwoord zijn. We willen kwalitatief goede financieringen binnenhalen en tegelijkertijd continu leren van financieringen die minder goed verlopen. Die combinatie is essentieel om op lange termijn succesvol te zijn.”
Daarmee sluit de Duitse strategie aan bij de manier waarop Collin zich ook in Nederland heeft ontwikkeld: groeien door ondernemerschap en commerciële slagkracht te combineren met zorgvuldige beoordeling en beheer van financieringen.
Van vijf medewerkers naar een groter team
Op dit moment bestaat het Duitse team uit vijf medewerkers. Rob ziet ruimte om dat team de komende jaren verder uit te bouwen.
“We willen groeien naar een groter team. Als we goede mensen tegenkomen, willen we die kansen bieden. Dat kan ook betekenen dat we mensen verder opleiden en intern laten doorgroeien.”
Een belangrijk onderdeel van zijn persoonlijke doelstelling is dan ook niet alleen het realiseren van groei, maar het bouwen aan een sterk team. “We hebben nu al een enthousiast en positief team waarin de sfeer goed is en mensen graag willen blijven. Voor mij is het een succes als we die cultuur kunnen behouden en tegelijkertijd nieuwe mensen vinden die daar goed bij passen.”
Volgende fase voor Collin Duitsland
Wanneer zijn nieuwe rol over enkele jaren geslaagd is? Daarover hoeft Rob niet lang na te denken.
“Als we het al sterke team hebben uitgebouwd en structureel kwalitatief goede financieringen realiseren en het aantal probleemgevallen verder weten terug te brengen, dan hebben we een belangrijke stap gezet. Ik wil vooral dat we een organisatie bouwen die duurzaam kan blijven groeien.”
Met de benoeming van Rob van der Donk als directeur breekt daarmee een volgende fase aan voor Collin Duitsland. Een fase waarin verdere groei hand in hand moet gaan met kwaliteit, lokale marktkennis en zorgvuldig portefeuillebeheer.
